Co na podłogę?

Podłoga ma ogromny wpływ na finalny wygląd pomieszczenia. Służyć powinna przez wiele długich lat. Wybór materiału do wykończenia podłogi powinien być zatem dobrze przemyślany. Poza walorami estetycznymi i trwałością ważna jest oczywiście cena.

Wybór materiałów wykończeniowych jest olbrzymi. Królują przede wszystkim panele oraz parkiety, ale coraz częściej klienci wybierają też inne materiały. O wytrzymałości tych drugich mogą świadczyć stare mieszkania w kamienicach. Wciąż na rynku znajdują się lokale z przedwojennym parkietem. Ze względu na dość wysoką cenę, parkiet często przegrywa z tańszymi panelami.

Panele podłogowe

Panele podłogowe to najtańszy i najszybszy sposób na uzyskanie podłogi marzeń. Jakość ich wykonania z roku na rok idzie w górę. Wybór wzorów jest olbrzymi. Panele coraz lepiej imitują naturalne drewno. Technologia produkcji sprawia nawet, że niektóre modele paneli są wytrzymalsze niż tradycyjne parkiety. Spokojnie panele można układać na ogrzewaniu podłogowym. Materiał ten nie jest jednak pozbawiony wad. Panele w użytkowaniu są o wiele głośniejsze niż tradycyjny parkiet. Niska cena oraz łatwość montażu przemawiają za tym rozwiązaniem, jednak jakością mimo wszystko przegrywają z parkietem.

Parkiet

W klasycznie urządzonych wnętrzach najlepiej sprawdzą się parkiety drewniane. Doceni je każdy kto kocha naturalne rozwiązania. Co więcej z upływem lat parkiety mogą nabierać na szlachetności. Są zdecydowanie mniej hałaśliwe w użytkowaniu niż panele. Z czasem pod wpływem wilgoci na podłodze mogą pojawić się mało estetyczne szczeliny. Panele tworzą zwykle długie deski. W przypadku tradycyjnego parkietu możliwości aranżacyjne są większe. Parkiet można układać w różne wzory. Koszt wykonania parkietu jest zdecydowanie wyższy niż podłogi z paneli. Układanie parkietów najlepiej zlecić specjalistom.

Deska podłogowa typu Barlinek

Kompromisowym rozwiązaniem może okazać się deska podłogowa typu Barlinek. Jest wykonana niemal w 100 % z drewna, łatwa w montażu i stabilna w użytkowaniu. Deska podłogowa typu Barlinek łączy w sobie szlachetność tradycyjnego parkietu z łatwością montażu tradycyjnych paneli podłogowych. Można je układać na piętrach. Doskonale tłumią hałas. Na plus trzeba też wymienić atrakcyjną cenę w stosunku do tradycyjnego parkietu. Na dodatek materiał ten świetnie przewodzi ciepło.